7.20.2021
3 min

Falowniki SUNGROW w ofercie Edison Energia

Firma Edison Energia została pierwszym strategicznym partnerem firmy SUNGROW w Polsce. To największy producent falowników na świecie. Dzięki temu Edison Energia ma skutecznie odpowiedzieć na potrzeby klientów, którzy planują w przyszłości rozbudowywać swoje instalacje fotowoltaiczne o kolejne moce.

Inwertery SUNGROW skonstruowane są w taki sposób, aby ich moc można było podnieść nawet o 30%. Co to w praktyce oznacza dla prosumentów? Jeśli przykładowo zdecydują się na mikroinstalację o mocy 5 kW, to wybierając falownik SUNGROW mogą w przyszłości zdecydować się na rozbudowę systemu nawet do 6,5 kW, bez wymiany falownika.

Biorąc pod uwagę stale rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, możliwość rozbudowy instalacji fotowoltaicznej w przyszłości może okazać się kluczowa. Przykładowo, w przypadku zakupu samochodu elektrycznego lub hybrydowego. A także przy instalacji pompy ciepła czy klimatyzacji, które zwiększają zapotrzebowanie na prąd danego gospodarstwa domowego. W tej sytuacji dotychczasowa instalacja fotowoltaiczna może produkować za mało energii, a jej rozbudowa będzie konieczna, aby dalej cieszyć się darmową energią ze słońca.

SUNGROW – czysta moc dla wszystkich

Od początku działalności, czyli od 1997 roku, firma realizuje swoją główną misję: „czysta moc dla wszystkich”. I nie są to puste słowa. Założycielem firmy jest profesor Cao Renxian. Naukowiec zrezygnował z pracy akademickiej i w pełni poświęcił się fotowoltaice. Dostrzegł w niej szansę na poprawę sytuacji z dostępnością energii elektrycznej na wsiach w zachodniej części Chin. Chciał zatem pomóc osobom żyjącym w ubóstwie energetycznym, bez stałego dostępu do energii elektrycznej.

Potencjał fotowoltaiki i odnawialnych źródeł energii, a także działania profesora zostały jednak szybko dostrzeżone przez biznes. Dzisiaj wartość SUNGROW to ponad 1,5 mld dolarów. W zakresie inwerterów jest największym producentem na świecie, który dociera do ponad 120 państw, mając ponad 15% udział w rynku.

Jako jedna z najważniejszych marek high-end w Chinach, firma mocno skupia się na badaniach i rozwoju, dzięki czemu stale zwiększa efektywność technologii służących do produkowania darmowego prądu ze Słońca.

Czy warto wybrać falowniki SUNGROW?

W branży fotowoltaicznej bardzo ważna jest reputacja producenta i jego stabilna sytuacja finansowa. W końcu inwestycja w fotowoltaikę to perspektywa minimum 25 lat – warto mieć pewność, że po tym czasie będziemy mogli liczyć dalej na wsparcie producenta naszych paneli, np. w przypadku konieczności serwisowania. SUNGROW osiąga bardzo dobre wyniki finansowe. Jego stabilność jest na tyle duża, że nie należy obawiać się o przyszłość firmy wciągu najbliższych kilkunastu lat – szczególnie biorąc pod uwagę stały rozwój branży fotowoltaicznej. Jednocześnie, wybór inwerterów SUNGROW z oferty Edison Energia oznacza aż 10-letni okres gwarancyjny i dostosowane instalacji do zwiększania mocy nawet o 30% w przyszłości.  

Więcej informacji o falownikach SUNGROW

Inwertery SUNGROW przystosowane są do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynków. Posiadają ochronę antykorozyjną, aluminiową obudowę oraz standard ochrony IP65. Dzięki temu falowniki mogą bezpiecznie pracować niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Sprzęt jest chroniony także przed ewentualnymi awariami poprzez wbudowany ogranicznik przepięć.